TDD

Vsevedneži

Radijski kviz za srednješolce




Mesečni radijski kviz namenjen srednješolski mladini, pri katerem sodelujejo učenci tretjih razredov vseh nižjih srednjih šol s slovenskim učnim jezikom v Italiji. V polurni oddaji, ki jo vodi Gregor Geč, se vsakič znova v znanju splošne kulture, matematike, slovenščine in naravoslovnih ved pomerita dve ekipi, ki ju sestavljajo štirje tretješolci. Slednji se lahko poslužujejo tudi KVIZKA, to je pomoči s strani publike, ki jo sestavljajo sošolci iz tretjih razredov dveh tekmujočih šol. V pevskem "pokaži kaj znaš" pa na glasbeno podlago ekipi zapojeta vsaka svoj rap, ki ga neposredno oceni tričlanska komisija, ki jo 
sestavljajo radijski in televizijski uredniki ter predstavniki nekaterih slovenskih ustanov Slovencev v Italiji, to so NŠK, SLORI, TRŽAŠKO KNJIŽNO SREDIŠČE in ZSŠDI, ki so partnerji oddaje. Komisija ima tudi nalogo, da bdi nad pravilnim potekom postavljanja vprašanj in odgovarjanja nanje.
Snemanje je potekalo na Oddelku za mlade bralce Narodne in študijske knjižnice v Narodnem domu v Trstu, od januarja 2020 pa v studiu B Deželnega sedeža RAI za FJk.

Oddaja je na sporedu enkrat mesečno ob petkih ob 12.30 in v ponovitni na nedeljo ob 15. uri.


SEZONA 2019/2020

ČETRTA ODDAJA:
tekmovali sta NSŠ I. Gruden iz Nabrežine in NSŠ S. Kosovel z Opčin.Voditelj Gregor Geč, uredništvo Jan Leopoli in Živa Pahor.

  


TRETJA ODDAJA:
tekmovali sta NSŠ I. Cankar od sv. Jakoba iz Trsta in NSŠ S. Gregorčič iz Doline.Voditelj Gregor Geč, uredništvo Jan Leopoli in Živa Pahor.

 

Žirija:urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJkPavel Volk,raziskovalka na SLORI-ju dr. Maja Melinc in urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Luana Grilanc. 





DRUGA ODDAJA: 

tekmovali sta NSŠ I. Cankar od sv. Jakoba iz Trsta in NSŠ S. Gregorčič iz Doline.
Voditelj Gregor Geč, uredništvo Mairim Cheber, Jan Leopoli in Živa Pahor.

 


PRVA ODDAJA: 
tekmovali sta NSŠ Igo Gruden iz Nabrežine in sv. Cirila in Metoda od sv. Ivana v Trstu. 
Voditelj Gregor Geč, uredništvo Mairim Cheber, Jan Leopoli in Živa Pahor.

     




SEZONA 2018/2019

FINALE:
za veliko zmago so se potegovale ekipe nižjih srednjih šol Fran Levstik s Proseka, Srecko Kosovel z Opcin in svetih Cirila in Metoda s Katinare.

Žirija:urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,ravnateljica NŠK Luisa Gergolet in umetniški koordinator SSG Danijel Malalan.
Voditelj: Luka Cimprič.

    
  


ŠESTA ODDAJA:
tekmovali sta nižja srednja šola Fran Levstik s Proseka in nižja srednje šole iz Doberdoba.

Žirija: urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Barbara Ferluga, gledališka režiserka Jasmin Kovic in urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Mairim Cheber.

   



PETA ODDAJA:

tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA od sv. Ivana iz Trsta in
nižja srednja šola SREČKO KOSOVEL z Opčin.

   

Žirija in voditelj:

glavni urednik slovenskih informativnih sporedov RAI za FJk Marko Tavčar, 
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk,
organizacijski tajnik pri Združenju slovenskih športnih društev v Italiji Martin Maver
in voditelj oddaje Luka Cimprič.


ČETRTA ODDAJA:
tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA iz Katinare v Trstu in
nižja srednja šola SIMON GREGORČIČ iz Doline.

   

Žirija in voditelj:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk, 
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Lucija Tavčar,
knjižničarka v Narodni in študijski knjižnici v Trstu, Viviana Vodopivec
in voditelj oddaje Luka Cimprič.




TRETJA ODDAJA:

tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA od sv. Ivana iz Trsta in
nižja srednja šola IGO GRUDEN iz Nabrežine

   



DRUGA ODDAJA:

tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA s Katinare in
nižja srednja šola SREČKO KOSOVEL  z Opčin

 
     

Žirija:

novinarka na informativnem sporedu RAI za FJk Valentina Oblak
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk, 
in umetniški koordinator Slovenskega stalnega gledališča Daniel Malalan.

       Voditelj oddaje: Luka Cimprič



PRVA ODDAJA:

tekmovali sta nižja srednja šola DOBERDOB in
nižja srednja šola IVAN CANKAR iz Doline 

      

Žirija:

predstavnik ZSŠDI Martin Maver, 
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk, 
in urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Lucija Tavčar.



SEZONA 2017/2018


FOTOGRAFIJE IZ PRVE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola DOBERDOB in
nižja srednja šola SIMON GREGORČIČ iz Doline 

Žirija:
operativni tajnik ZSŠDI Evgen Ban, 
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Alenka Florenin, 
in urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Mairim Cheber.
Luka Cimprič, voditelj.

  
    





FOTOGRAFIJE IZ DRUGE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola IGO GRUDEN iz Nabrežine
nižja srednja šola FRAN LEVSTIK s Proseka.

Žirija in voditelj:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI Suzi Bandi,

knjižničarka v NŠK Vivana Vodopivec in voditelj Luka Cimprič.


  
 




FOTOGRAFIJE IZ TRETJE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola IVAN TRINKO iz Gorice
nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA iz Sv. Ivana v Trstu.

Žirija in voditelj:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Marko Sancin,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk,
predstavnica SLORI-ja Matejka Grgič in voditelj Luka Cimprič.

 
   



FOTOGRAFIJE IZ ČETRTE ODDAJE:

tekmovali sta nižja srednja šola IVAN CANKAR od sv. Jakoba iz Trsta in
nižja srednja šola SREČKO KOSOVEL z Opčin.

  


FOTOGRAFIJE IZ PETE ODDAJE:

tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA s Katinare v Trstu in
dvojezična nižja srednja šola PAOLO PETRIČIČ iz Špetra.

Žirija:

upraviteljica knjižnega središča TS 360 Ilde Košuta,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJkPavel Volk,
novinarka na informativnem sporedu RAI za FJk Valentina Oblak.

Voditelj Luka Cimprič.


   
 
 

FOTOGRAFIJE IZ PRVE POLFINALNE ODDAJE:

tekmovali sta ekipi NSŠ SV. CIRILA IN METODA od Sv. Ivana v Trstu in
IGO GRUDEN  iz Nabrežine.
Žirija:
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI za FJk Barbara Ferluga,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk,
raziskovalka na Slovenskem raziskovalnem inštitutu Maja Mezgec.

   
  


FOTOGRAFIJE IZ DRUGE POLFINALNE ODDAJE:

tekmovali sta ekipi NSŠ IVAN CANKAR od Sv. Jakoba iz Trsta in
SIMON GREGORČIČ iz Doline.

Žirija:
knjižničarka pri Narodni in študijski knjižnici Viviana Vodopivec,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Matej Nadlišek.


        


FOTOGRAFIJE IZ FINALNE ODDAJE:
tekmovale so ekipe NSŠ IVAN CANKAR od Sv. Jakoba iz Trsta,
IGO GRUDEN iz Nabrežine in FRAN LEVSTIK s Proseka.

Žirija:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI za FJk Pavel Volk,
ravnateljica Narodne in študijske knjižnice Luisa Gergolet,
novinarka na informativnem sporedu RAI za FJk Valentina Oblak.

Voditelj Luka Cimprič.

  
        





ŠE NEKAJ O ODDAJI - INFO AGGIUNTIVE SUL PROGRAMMA

  • Uredništvo - La redazione

    Mairim Cheber
    Živa Pahor
    Jan Leopoli

  • Stik - Contatti

    mairim.cheber@rai.it
    ziva.pahor@rai.it
    jan.leopoli@rai.it