TDD

Vsevedneži

Radijski kviz za srednješolce




Mesečni radijski kviz namenjen srednješolski mladini, pri katerem sodelujejo učenci tretjih razredov vseh nižjih srednjih šol s slovenskim učnim jezikom v Italiji. V polurni oddaji, ki jo vodi Luka Cimprič, se vsakič znova v znanju splošne kulture, matematike, slovenščine in naravoslovnih ved pomerita dve ekipi, ki ju sestavljajo štirje tretješolci. Slednji se lahko poslužujejo tudi KVIZKA, to je pomoči s strani publike, ki jo sestavljajo sošolci iz tretjih razredov dveh tekmujočih šol. V pevskem "pokaži kaj znaš" pa na glasbeno podlago ekipi zapojeta vsaka svoj rap, ki ga neposredno oceni tričlanska komisija, ki jo 
sestavljajo radijski in televizijski uredniki ter predstavniki nekaterih slovenskih ustanov Slovencev v Italiji, to so NŠK, SLORI, TRŽAŠKO KNJIŽNO SREDIŠČE in ZSŠDI, ki so partnerji oddaje. Komisija ima tudi nalogo, da bdi nad pravilnim potekom postavljanja vprašanj in odgovarjanja nanje.
Snemanje poteka na Oddelku za mlade bralce Narodne in študijske knjižnice v Narodnem domu v Trstu.

Oddaja je na sporedu enkrat mesečno ob petkih ob 12.30 in v ponovitni dan kasneje, v soboto ob 15. uri.


SEZONA 2018/2019

DRUGA ODDAJA:
tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA s Katinare in
nižja srednja šola SREČKO KOSOVEL  z Opčin

 







Žirija:

novinarka na informativnem sporedu RAI Valentina Oblak
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk, 
in umetniški koordinator Slovenskega stalnega gledališča Daniel Malalan.




Voditelj oddaje: Luka Cimprič





PRVA ODDAJA:

tekmovali sta nižja srednja šola DOBERDOB in
nižja srednja šola IVAN CANKAR iz Doline 

  


Žirija:

predstavnik ZSŠDI Martin Maver, 
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk, 
in urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI Lucija Tavčar.








SEZONA 2017/2018


FOTOGRAFIJE IZ PRVE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola DOBERDOB in
nižja srednja šola SIMON GREGORČIČ iz Doline 

Žirija:
operativni tajnik ZSŠDI Evgen Ban, 
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI Alenka Florenin, 
in urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI Mairim Cheber.

Luka Cimprič, voditelj

    
  




FOTOGRAFIJE IZ DRUGE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola IGO GRUDEN iz Nabrežine
nižja srednja šola FRAN LEVSTIK s Proseka.

Žirija in voditelj:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI Suzi Bandi,

knjižničarka v NŠK Vivana Vodopivec in voditelj Luka Cimprič.


      




FOTOGRAFIJE IZ TRETJE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola IVAN TRINKO iz Gorice
nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA iz Sv. Ivana v Trstu.

Žirija in voditelj:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Marko Sancin,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
predstavnika SLORI-ja Matejka Grgič in voditelj Luka Cimprič.

  

    




FOTOGRAFIJE IZ ČETRTE ODDAJE:

tekmovali sta nižja srednja šola IVAN CANKAR od sv. Jakoba iz Trsta in
nižja srednja šola SREČKO KOSOVEL z Opčin.

  





FOTOGRAFIJE IZ PETE ODDAJE:
tekmovali sta nižja srednja šola SV. CIRILA IN METODA s Katinare v Trstu in
dvojezična nižja srednja šola PAOLO PETRIČIČ iz Špetra.

Žirija:

upraviteljica knjižnega središča TS 360 Ilde Košuta,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
novinarka na informativnem sporedu RAI Valentina Oblak.

voditelj Luka Cimprič


   
 
 




FOTOGRAFIJE IZ PRVE POLFINALNE ODDAJE:

tekmovali sta ekipi NSŠ SV. CIRILA IN METODA od Sv. Ivana v Trstu in
IGO GRUDEN  iz Nabrežine.
Žirija:
urednica in režiserka na Slovenskem programu RAI Barbara Ferluga,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
raziskovalka na Slovenskem raziskovalnem inštitutu Maja Mez

    
 





FOTOGRAFIJE IZ DRUGE POLFINALNE ODDAJE:

tekmovali sta ekipi NSŠ IVAN CANKAR od Sv. Jakoba iz Trsta in
SIMON GREGORČIČ iz Doline.

Žirija:
knjižničarka pri Narodni in študijski knjižnici Viviana Vodopivec,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Matej Nadlišek.


    




FOTOGRAFIJE IZ FINALNE ODDAJE:
tekmovale so ekipe NSŠ IVAN CANKAR od Sv. Jakoba iz Trsta,
IGO GRUDEN iz Nabrežine in FRAN LEVSTIK s Proseka.

Žirija:
urednik in režiser na Slovenskem programu RAI Pavel Volk,
ravnateljica Narodne in študijske knjižnice Luisa Gergolet,
novinarka na informativnem sporedu RAI Valentina Oblak.

Voditelj Luka Cimprič

  
    

ŠE NEKAJ O ODDAJI - INFO AGGIUNTIVE SUL PROGRAMMA

  • Uredništvo - La redazione

    Mairim Cheber
    Živa Pahor
    Jan Leopoli

  • Stik - Contatti

    mairim.cheber@rai.it
    ziva.pahor@rai.it
    jan.leopoli@rai.it